Hírek - Csabdi Iskola

Tanévkezdés: 2017/2018

Kedves Gyerekek és Szülők!

A tanévkezdéssel kapcsolatban többé-kevésbé megnyugtató helyzet alakult ki.
A tegnapi napon volt egy tárgyalás a Polgármester Úrral, a Jegyző Úrral, a  tervezőkkel és a TOP pályázat kivitelezői képviselőivel.
A főépületben október 15-ig megtörténik a kazánok cseréje, a fűtésrendszer belső munkái viszont a következő nyárra tevődnek át, ami szerencsés abból a szempontból is, hogy akkor az EFOP pályázat keretében zajló munkákkal össze lehet hangolni.
A nyílászárók cseréjét, illetve az épület külső szigetelését  az ősz folyamán elkezdik, remélhetőleg el is végzik. Ehhez az igazgatói szünet napjait fel tudtam ajánlani. Még a héten remélhetőleg meg tudják mondani az ütemezést, és akkor a munkatervet úgy alakítjuk.
A nagy építkezéshez már csak az engedélyre várnak. Ahhoz, hogy minél kevesebb balesetveszéllyel járjon a munka, a következő intézkedéseket tesszük:

- Az 1. osztályt már szeptember 1-től az oviban helyeznénk el, valószínűleg egész
 tanévre.
- Az ebédeltetést a kultúrházban oldjuk meg, az önkormányzat olyan állapotba hozza a
 helyiséget, hogy alkalmas legyen erre.
- A számítógéptermet a riasztórendszerrel együtt a főépületben megüresedett terembe
 költöztetjük át.
- Sajnos a mosdókat csak szaniterkonténer bérlésével tudjuk kiváltani. 2 konténerből
 álló fiú, lány és tanári WC kialakítása szükséges a működéshez. Ehhez kértem a
tankerület segítségét. A konténer alapját és a szükséges közműveket az Önkormányzat
 biztosítja.
- Kértem a Polgármester Urat, illetve a kivitelezők képviselőit, hogy a munkaterületek
 megfelelő lezárásáról gondoskodjanak, amiről ígéretet kaptam. A nagy autók,
 munkagépek viszont csak az udvaron keresztül tudják megközelíteni az építkezési
 területet, ami mindenkitől még nagyobb figyelmet és fegyelmet követel.
- A régi főbejárat használata válik szükségessé a gyalogosforgalom lebonyolítására az
 előző pontban jelzett okok miatt. Ez további raktározási gondokat vet fel, amit
 augusztus utolsó napjaiban megpróbálunk megoldani.

Kérem mindenkinek a segítségét és türelmét a következő időszak minél zökkenőmentesebb megéléséhez!

Néhány fontos időpont a tanévkezdéssel kapcsolatban:

Augusztus 29., kedd 8-18 óráig: TANKÖNYVOSZTÁS, a tanév eleji adminisztrációhoz szükséges papírok kiosztása.
Augusztus 31.: a TANÉVNYITÓT 17 órakor tartjuk.
Szeptember 1.: 1. tanítási nap: órarendek kiosztása, osztályfőnöki órák az 1. két órában. A 3., 4. órában a házirend ismertetése, balesetvédelmi, tűzvédelmi oktatás.

Étkezés már lesz 1. nap, tankönyvosztáskor mondani kell, hogy ki milyen étkezést igényel, és hogy 1. napra kér-e. Napközis felügyelet is lesz. Ha valaki jelentkezett napközibe, de első napon még nem marad, azt papírral vagy a szülővel tudjuk csak elengedni.

Mindenkinek szép szünetzáró napokat kívánok szeretettel: Éva néni